Všehrd. List československých právníků, 6 (1925). Praha: Spolek českých právníků „Všehrd“; Český akademický spolek „Právník“, 320 s.
Authors:
Československá společnost pro právo trestní byla založena v Praze, aby vstoupila ve styk s Mezinárodni společností pro právo trestní (L´Association internationale de Droit pénal) jako její odbočka. Mezinárodní splečnost ustavila se v dubnu t. r. v Paříži s úkolem převzíti poslání Mezinárodní jednoty kriminalistické, jež ve válce zanikla. Účelem Československé společnosti má býti studium všech otázek dotýkajících se účinného boje proti zločinnosti, zejména i v oblasti mezinárodního práva trestního, i toho, jak upraviti soustavu trestů a vězeňství se zvláštním zřením na potřeby Československé republiky, jakož i podporovati snahy nesoucí se k tomuto cíli. K různým školám trestně-právním staví se Mezinárodní společnost i Společnost Československá na stanovisko neutrální. Pro své členy bude vydávati Věstník. Ustavující valná schůze společnosti konala se dne 14. prosince v Karolinu. Předsedou zvolen byl prof. Miřička, místopředsedy gen. adv. Herrnritt a adv. dr. Schauer. Členů se přihlásilo dosud značně více než 400. Členský příspěvek byl stanoven pro členy Československé společnosti částkou 20 Kč ročně. Členský příspěvek Mezinárodní společnosti, jejíž členové budou zároveň členy Československé společnosti činí 20 fr. ročně, začež se bude členům dr)stávati publikací Mezinárodní společnosti, kterými bude jednak časopis Revue, jednak Mezinárodní knihovna práva trestního (Bibliotéque internationale de droit pénal). Přihlášky členství Českosloveské i Mezinárodní společnosti přijímá a na dotazy odpovídá dr. Otto Scholz, ministerský tajemník v ministerstvu spravedlnosti v Praze. —ř.
Citace:
Československá společnost pro právo trestní. Všehrd. List československých právníků. Praha: Spolek českých právníků „Všehrd“; Český akademický spolek „Právník“, 1925, svazek/ročník 6, číslo/sešit 4, s. 126-126.