České právo. Časopis Spolku notářů československých, 13 (1931). Praha: Spolek notářů československých, 82 s.
Authors:

Pozvání.


Na zahajovací valné schůzi III. sjezdu právníků československých v Bratislavě 1930 v pozdravném proslovu polské delegace byl dán návrh na uskutečnění živější vzájemné spolupráce právníků slovanských států.
Myšlenka tato byla jednomyslně přijata na soukromé poradě některých účastníků slovanských, kteří, se usnesli uspořádati ve slovanských státech vzájemné vědecké přednášky a svolati právníky slovanských států k prvnímu veřejnému vědeckému rokování.
Během roku 1931 získán k tomu souhlas od právnických úřadů, ústavů, korporací, spolků i jednotlivců ve slovanských státech a byl ustanoven přípravný výbor, uvedený na příloze.
Přípravný výbor konal své porady v Krakově, ve Varšavě, Sofii, Bělehradě, Skoplji a Praze a jednomyslně se usnesl takto:
1. Přípravný výbor zve právníka slovanských států k prvému veřejnému vědeckému rokování do Bratislavy na podzim r. 1933.
2. Ustanovuje tyto vědecké odbory pro:
a) právo soukromé,
b) právo obchodní a směnečné,
c) občanský soudní řád,
d) trestní právo hmotné i řízení občanské a vojenské,
e) právo ústavní a správní,
f) otázky hospodářské a finanční,
g) dějiny práva slovanského.
3. Prosí snažně právnické úřady, ústavy, korporace, spolky i jednotlivce, aby laskavě přispěli к důstojnému uskutečnění prvního vědeckého sjezdu právníků slovanských států a poslali přípravnému výboru nejpozději do 31. XII. 1931 návrhy sjezdových otázek pro jednotlivé vědecké odbory. Vybrané otázky budou zpracovány písemně nejpozději do 1. II. 1933. Písemné práce nemají pokud možno přesahovati 3 tiskové archy. Práce budou honorované.
4. V měsíci březnu a dubnu 1933 vytisknou se zaslané vědecké práce a rozešlou k prostudování přihlášeným účastníkům a hostům. Do 1. IX. 1933 mohou zájemci podávali k nim svoje připomínky. Vědecké práce i připomínky buďtež podány v jazyku autorově a přiložen budiž к nim stručný a podstatný jejich obsah, který se vytiskne ku konci práce v jiných jazycích slovanských, v jazyku francouzském a kromě toho i v tom jazyku, ku kterému se přihlásí nejméně jedna pětina účastníků sjezdu.
5. Účastníkem sjezdu může býti každý absolvovaný právník, občan polský, bulharský, jugoslovanský a československý. Jiní zájemci jsou vítanými hosty.
6. Sjezdový příspěvek činí 25 zlotých, 400 leva, 160 dinárů aneb 100 Kč.
7. Jednací řečí jsou jazyky slovanské. O přípustnosti jiného jazyka rozhoduje předsedající.
8. Pozvánky na sjezd se rozešlou zájemcům po určení sjezdových otázek a zajištění zpravodajů.
9. Veškerá korespondence budiž předběžně zasílána na adresu: Dr. Cyril Bařinka, advokát a hlavní jednatel přípravného výboru v Bratislavě.
V Krakově dne 26. IX. 1931, ve Varšavě dne 27. IX. 1931, v Sofii dne 3. X. 1931, v Skoplji dne 5. X. 1931, v Praze dne 26. X. 1931.
Dr. Kazimierz Kumaniecki v. r.,
předseda.
Dr. S. S. Bobčev v. r.,
I. místopředseda.
Dr. Dragoljub Arandjelovič,
II. místopředseda.
Dr. Jan Kapras,
III. místopředseda.
Dr. Cyril Bařinka v. r.,
hlavní jednatel.
Notářská komora upozorňuje všechny kolegy na toto pozvání a žádá, aby sjezdu zaslali v uvedené lhůtě své případné náměty.
Citace:
Pozvání. České právo. Časopis Spolku notářů československých. Praha: Spolek notářů československých, 1931, svazek/ročník 13, číslo/sešit 10, s. 89-89.